Regaty

Podsumowanie MP do lat 11 i MP PSKO GR B.

Na Mistrzostwa Polski do lat 11 do Złocieńca pojechaliśmy w składzie: Ola Bobula, Lilly May Niezabitowska, Zosia Michałeczko, Hania Michałeczko, Blanka Bobula, Alicja Kolasa i Aleksandra Mac. Pod Szczecin wyjechaliśmy w środę 19 sierpnia cały dzień podróży bardzo męczący więc wieczorem zjedliśmy kolację i ratował nas tylko sen, w czwartek rozpakowanie sprzętu i trening. Piękne i czyste Jezioro Siecino prze cudne krajobrazy bardzo przypominające Warmię i Mazury. Piątek, sobota i niedziela regaty. Zawody bardzo wymagające dla zawodników, wiatr był zmienny i bardzo kręcił, warunki bardzo trudne. W śród dziewcząt przez 3 dni rozegrano 7 biegów z naszej ekipy najlepiej spisała się Ola Bobula plasując się na 11 miejscu w Polsce, następnie 15 miejsce zajęła Lilly May Niezabitowska, Ola Mac zajęła 23 miejsce, bardzo dobre miejsca zajęły nasze najmłodsze zawodniczki 7 i 8 letnie zajmując kolejno: Zosia Michałeczko 25, Alicja Kolasa 34, Hania Michałeczko 35, Blanka Bobula 37. Jako Jacht Klub Kotwica wygraliśmy puchar dla drużyny która przyjechała z najdalszego miejsca Polski. Wielkie gratulacje dla naszych zawodniczek. W niedzielę po regatach pakowanie sprzętu i wyjazd na wieczór do Siemian nad Jeziorak na Warmię na MP PSKO GR B. Od poniedziałku zgrupowanie w nieco zmienionym składzie: Ola Bobula, Lilly May Niezabitowska, Basia Malarz, Madzia Śnieżek, Ola Mac, Wiktor Ciołkowski, Blanka Bobula, Ala Kolasa i Kinga Rękas. W Siemianach ogromna liczba zapisanych jachtów online widnieje 394 optimisty!!! Faktycznie na starcie stanęły 364 łódki podzielone na pięć grup. Po trzech dniach treningu przyszedł czas na regaty. Pierwszy dzień mocny wiatr w szkwałach dochodzący do 6 bft. Nie wszyscy umieli sobie dobrze radzić ale nasi zawodnicy dzielnie walczyli i po pierwszym dniu regat mieliśmy dobre nastroje. Słowa uznania dla organizatora bowiem bardzo sprawnie przeprowadzono 15 wyścigów! ( ogólnie w 5 grupach). Kolejny dzień regat kiepski, słabiutki wiatr i deszcz nie pozwolił na rozegranie więcej niż 1 wyścigu. Do grupy złotej dostał się Wiktor, Ola Bobula i Lilly zakwalifikowały się do grupy srebrnej, Basia Malarz brązowa, Madzia Śnieżek i Ola Mac żeglowały w gr aluminiowej, Blanka, Ala i Kinga ścigały się w grupie stalowej. Gratulacje dla zawodników za walkę do końca wśród tak dużej konkurencji.