Niech żyje Bal

Contributed by kotwica on 20-11-2004 - 16:15


Ale się działo. Dziś nad ranem zakończył się Bal Żeglarza Jacht Klubu "Kotwica", na którym to bawiło sie grubo ponad sto osób. Dołączyli do nas oldboje Siarki a w ostatniej chwili tarnobrzescy rehabilitanci. Tapima pekała w szwach a parkiet przeszedł prawdziwe katorgi. Okazało sie tym samym, że mozna zorganizować w Tarnobrzegu prawdziwy Bal Żeglarza i powrócic do starej dobrej tradycji.
Różne były głosy, niektórzy twierdzili że ostatni taki bal odbył się dziesięć lat temu we Fregacjie inni mówili że jeszcze dawniej.
Na balu bawili się nie tylko tarnobrzescy żeglarze. Zaszczycili nas swoją obecnością i bawili się razem z nami koleżanki i koledzy żeglarze z Niska, Stalowej Woli, Sandomierza i Rzeszowa. Zarząd OZŻ-tu reprezentowali kol. Andrzej Borowy i Tomek Rokosz. Niestety pogoda uniemożliwiła przyjazd trzech kolegów z Kielc, którzy nie byli w stanie w tej śnieżycy dojechać. Odbijemy sobie za rok.
Zaczęło się od krótkiego przemówienia i powitania gości po czym brać wzięła sie za konsumpcję. W tle lecących szant pierwszy posiłek ,a i nie tylko on zniknął w trybie błyskawicznym. Potem było odśpiewanie "gdzie ta keja" i na parkiet. Przerywników szantowych było zresztą kilka, tak że okazji do zdarcia gardła nie brakło nikomu . Popis dało nawet trzech tenorów. tj. Andrzej Borowy, Tadek Zasadni i Bolek Wojtas, którzy to wspomagając się mikrofonem zaśpiewali "Morze" .
Nikt chyba z przechodzących mieszkańców Przywiśla nie miał wątpliwości kto się bawił tego wieczoru w Tapimie. Przechodnie zapewne czekali kiedy okręt zwany potocznie Tapimą odpłynie na dołek machowski.
Mistrzowskie opanowanie gitary i popis śpiewu szant pokazał Mariusz Grabias, który bawił się co prawda z rehabilitantami, jednak duchem wydaje sie był cały czas u nas.
Była takze okazja do właczenia do braci trzech nowych żeglarzy co przypadło w udziale prezesowi Borowemu. A potem tańce, swawole, morskie opowieści i dedykacje. Tak do rana.

Dało sie i sie udało. Nie było innego wyjścia. Jacht Klub "Kotwica" osiągnął swój kolejny założony cel, tym samym wracając do swych korzeni i tarnobrzeskiej tradycji. W planach juz jest przyszłoroczny jeszcze większy bal, który też musi sie udać.

Zapraszamy do galerii!

Podziekowania szczególne składamy całej ekipie Tapimy, która spisała sie na medal.